Fani Lazio Rzym protestują przeciwko zakupowi Eyala Golasy z Maccabi Hajfa, ponieważ ten... jest Żydem - donosi "Rzeczpospolita". 19-letni piłkarz jest wielka nadzieją izraelskiej piłki i niekwestionowanym talentem. Lazio Rzym sprzątnęło piłkarza sprzed nosa Bayernowi Monachium. Jak się jednak okazuje, sympatycy klubu wcale nie chcą widzieć go w swoim klubie. "Chcemy drużyny czystej rasowo" - twierdzą "kibice".
Eyal Golasa z bardzo dobrej strony pokazał się podczas występów w Lidze Mistrzów, stąd zainteresowanie europejskich klubów młodym pomocnikiem. Lazio jako pierwsze zwietrzyło okazję - chłopak przyleciał do Rzymu, podpisał kontrakt, a w niedzielę poszedł pomodlić się do synagogi i odwiedzić Muzeum Żydowskie.
Teraz poszukuje mieszkania w stolicy Włoch.
Mutu dał wygraną z Lazio. Na dopingu.
Adrian Mutu ma coraz większe problemy. Po tym jak w czwartek wyszło na jaw,...
"Golasa do Izraela"
Włoska prasa zna kibiców Lazio - słyną oni z radykalnych przekonań, toteż media jeszcze przed podpisaniem kontraktu z piłkarzem wyrażały obawy, że decyzja władz klubu spotka się z dezaprobatą. Przewidywania się sprawdziły - w internecie wśród fanów Lazio zawrzało. Kibice zaczęli zgadywać się przez Facebooka w grupy tematyczne: "Nie dla Żydów w naszych barwach". "Golasa do Izreala", czy proste - "Nie chcemy Golasy". Na forach internetowych można było przeczytać, że Lazio powinno być drużyną "czystą rasowo".
Teraz wszyscy boją się, co będzie, kiedy Eyal wybiegnie na boisko. Na tym nie koniec kłopotów. Lazio zakupiło również z VfB Stuttgart Thomasa Hiztlspergera, reprezentanta Niemiec, a ponadto bardzo aktywnego działacza organizacji antyrasistowskich.
Dzieci Mussoliniego
Decyzje transferowe prezesa Claudio Lotito są być może wyzwaniem rzuconym zorganizowanym fanom Lazio, od lat kojarzonym ze skrajną prawicą. Nie przypadkiem w zamkniętej przez policję siedzibie klubu kibica na poczesnym miejscu stało popiersie Benito Mussoliniego.
To właśnie ci fani podczas derbów Rzymu wywiesili ogromne transparenty przeciw AS Roma "Drużyna czarnuchów, trybuny Żydów" i "Wasza ojczyzną Auschwitz, waszymi domami piece".
Trudno w tym wypadku mówić o wybryku kilku fanatyków, skoro do rozwinięcia transparentów potrzebna była współpraca kilku tysięcy osób.
wtorek, 9 lutego 2010
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz